Mimovládky.sk

novinky, ktoré pomáhajú

Človek v ohrození oslavuje 20. narodeniny!

V roku 1999 sa skupina novinárov rozhodla počas vojny v Kosove založiť organizáciu, ktorá bude pomáhať ľuďom v núdzi. Úplne prvou aktivitou bol v tom roku zber telefónnych kariet pre utečencov z Juhoslávie. V záchytnom tábore v Gabčíkove totiž mali len jeden telefónny automat pre stovky ľudí.

Našou prvou zahraničnou misiou bola rekonštrukcia školy v Kosove. Nasledovali mnohé ďalšie projekty – v zahraničí, aj doma na Slovensku.

stavba školy v Kosove
stavba školy v Kosove
Foto: Andrej Bán
deti v Kosove
deti v Kosove
Foto: Andrej Bán


Od roku 1999 sme sa vyvinuli, rozvetvili a zväčšili. Pracujeme doma aj v zahraničí, zameriavame sa na prácu s ľuďmi na okraji našej spoločnosti, vzdelávanie v školách, v utečeneckých táboroch aj v osadách, humanitárnu pomoc v krízových situáciach, ale tiež na rozvoj komunít.

Naše aktivity sú pestré a rozložené po celom svete aj Slovensku. Podávame ľuďom ruku, aby sa dostali z chudoby, vzdelávame deti, aby mali lepšiu budúcnosť ako ich rodičia, rozdávame Skutočné darčeky, ktoré pomôžu opakovane a dohliadame na dodržiavanie ľudských práv.

To všetko môžeme robiť aj vďaka našim podporovateľom.

Pozrite sa ako našu činnosť a výročie vníma riaditeľ Človeka v ohrození, Braňo Tichý:

V našich aktivitách je pre nás najdôležitejšie, aby sa pomoc dostávala priamo ku konkrétnym ľuďom, aby mala vždy zmysel a aby bola udržateľná.

Či už je to cez humanitárnu pomoc, rozvojovú spoluprácu, globálne vzdelávanie, ľudské práva alebo integráciu do spoločnosti. Podávame pomocnú ruku a vážime si silu a odvahu ľudí, s ktorými pracujeme.

Ďakujeme, že ste v tom s nami!

Zdroj: https://clovekvohrozeni.sk/oslavujeme-20-narodeniny/

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je stiahnuť.png

Naším poslaním je účinne pomáhať ľuďom, ktorí trpia dôsledkami prírodných katastrof, konfliktov a autoritárskych režimov za podpory širokej verejnosti.

Prostredníctvom kultúrno-vzdelávacích podujatí a celkovej osvetovej činnosti sa snažíme informovať slovenskú verejnosť o závažných problémoch spoločnosti a zároveň ju osloviť, aby sa rôznymi formami zapojila do pomoci ľuďom v núdzi.


Close