Mimovládky.sk

novinky, ktoré pomáhajú

Mareena festival 2019

Svet na jednom mieste? Je to vôbec možné?
Príďte sa v sobotu 7. septembra od 14:00 predsvedčiť o tom, že Keňa, Afganistan, Filipíny, Irán, Slovensko aj India dokážu vytvoriť skvelú atmosféru spolu na jednom mieste – v Mareene na Jakubáku.

Pozývame vás na multižánrový festival plný chutí, kultúr a hudby tvorený spolu s cudzincami žijúcimi na Slovensku, ktorý premieša tradície, lokálne a cudzinecké prvky aj pocity do neskorého letného dňa plného pestrých aktivít a zaujímavých stretnutí.

Na Mareena festivale uvidíte, ochutnáte a zažijete rozmanitosť, ale aj fúziu slovenských a zahraničných kultúr. Na čo sa tešiť? Všetko, vďaka čomu Mareenu poznáte, a ešte omnoho viac!

Pri popíjaní exotických drinkov či s tanierom skvelého indického, afrického alebo afgánskeho jedla v ruke si budete môcť pozrieť koncerty známych slovenských kapiel, ale sa aj zavlniť do rytmu horúcej Afriky, zasmiať sa na stereotypoch so stand-up comedy, zahaliť si telo do tradičných umení z blízkeho východu alebo Číny, prezrieť si výstavu fotografií spájajúcich tradície Slovenska a zahraničia, vypočuť si diskusiu na tému migrácie a integrácie alebo zažiť ďalšie exotické kúty sveta na jednom mieste vo forme jedla, nápojov či umenia.

Ak neodoláte prekvapeniam, povezte definitívne áno tejto pozvánke. Naša kampaň #plnézuby ich pre vás na festivale bude mať hneď niekoľko.

Zdroj: https://www.facebook.com/events/2507653282795872/

Víziou Mareeny je Slovensko, ktoré je bezpečným a dôstojným domovom pre všetkých bez ohľadu na národnosť, etnickú a náboženskú príslušnosť.

V Mareene veríme, že súdržnú a akceptujúcu spoločnosť budujeme všetci spoločne, preto sa snažíme:

  • Poskytnúť príležitosti pre aktívne začlenenie sa cudzincov do slovenskej spoločnosti,
  • Podporiť miestnu komunitu Slovákov a cudzincov v nadväzovaní vzťahov,
  • Zvýšiť povedomie verejnosti o témach rozmanitosti, migrácie a integrácie.

Našou cieľovou skupinou je spoločnosť ako celok. Prostredníctvom dobrovoľníckeho programu a vzdelávacích aktivít Mareena asistuje cudzincom pri integračnom procese, prostredníctvom komunitných aktivít vytvára priateľské prostredie, ktoré spája Slovákov s cudzincami, a rozvíja otvorenú celospoločenskú diskusiu o témach migrácie, integrácie a ich výzvach.

Spolupracujeme so slovenskými a európskymi neziskovými organizáciami, ako aj s partnerskými organizáciami krajín V4. Staviame na zdieľaní poznatkov a dobrej praxe z krajín s podobnými východiskovými podmienkami a hľadáme riešeniaaktuálnych tém z lokálneho hľadiska. Záleží nám na tom, aby mali naše aktivity zmysel a boli efektívne v plnení našich cieľov, a preto ich dopad meriame.

Close