Mimovládky.sk

mimovládky pomáhajú

O mimovládkach

Cieľom tejto stránky je prinášať často nevidené informácie o aktivitách, programoch a projektoch mimovládnych neziskových organizácií, aby sa dostali do pozornosti verejnosti.

Mimovládne neziskové organizácie by mali byť prirodzenou a želanou súčasťou demokratickej spoločnosti. Skrýva sa za nimi mnoho aktívnych občanov, ktorí zlepšujú život nám všetkým. Verejnosť vie len veľmi málo o tom, koľko spoluobčanov, susedov či dokonca priamo rodinných príslušníkov ochotne pomáha vo verejnom záujme a zaujíma sa o to, ako bude napríklad vyzerať výkon verejnej moci s dopadom na každého z nás.

Rozhodli sme sa preto založiť web mimovládky.sk, kde poskytujeme priestor pre šírenie pozitívneho povedomia o občianskom sektore, zbierame príklady dobrej praxe a informácie o denných aktivitách mimovládnych neziskových organizácií a prinášame konkrétne prejavy občianskej angažovanosti. 

Boli by sme preto radi, ak by ste nám pomohli prispieť k obsahu webu. Podeľte sa s príbehom vašej organizácie, prebiehajúcimi projektami, dosiahnutými úspechmi či zrealizovaným výskumom.

Kontakt: redakcia@mimovladky.sk

Ďakujeme vám, ak sa rozhodnete podporiť web mimovládky.sk propagáciou na vašich sociálnych a iných sieťach.

Vznik stránky iniciovali organizácie Centrum pre filantropiu n.o., VIA IURIS a Rada mládeže Slovenska, ktoré sa venujú podmienkam pre fungovanie mimovládnych neziskových organizácií v slovenskej spoločnosti. 

Close