Mimovládky.sk

mimovládky pomáhajú

Znepokojené matky: Nespáľme si budúcnosť!

Znepokojené matky sa spojili v iniciatíve za ochranu klímy a životného prostredia.

Kto sme?

Sme znepokojené blížiacou sa klimatickou krízou, miznutím divočiny a nečinnosťou ľudstva a najmä nečinnosťou a nezáujmom politických elít. Sme matky detí, ktorým nechceme odovzdať planétu s kolabujúcim ekosystémom a pokrčením pliec. Nechceme len tak nečinne čakať a pozerať sa ako tisíce vedcov bije už desaťročia na poplach bez adekvátnej odozvy. Dookola a dookola vidíme alarmujúce správy o klimatickom stave našej planéty. Neustále čítame varovania a desivé prognózy vedcov. A svet rieši všetko možné len nie ten najvážnejší problém, ktorému ako ľudstvo čelíme.

Čo robíme?

Stretli sme sa kvôli organizácii pochodu za klímu cez Bratislavu na Deň matiek. Pochodovali sme s asi 400 ľuďmi a odovzdali slovenskému premiérovi naše požiadavky. Viaceré sme sa videli na pochode prvýkrát. Napriek tomu sme hneď vedeli veľmi jasne, čo nás spája. Keď sa ani po mesiaci pán premiér neozval, stretli sme sa s ďalšími znepokojenými ľuďmi a piknikovali pred Úradom vlády. Premiér pozvanie neprijal, no na svoj FB účte nám odkázal vo videu, že je s nami na jednej lodi a aj on chce “zelenšie Slovensko”. To však nestačí. Potrebujeme rýchle a efektívne kroky na zníženie emisií skleníkových plynov. Potrebujeme silné adaptačné opatrenia. Potrebujeme činy a nie slová.

Pokračujeme a máme pred sebou viaceré výzvy. Popri vychovávaní detí, práci, domácnosti, snahe o oddych či nejaké hobby, cítime aj urgentnú výzvu bojovať za “tradičnú” klímu. Väčšiu výzvu v tomto storočí mať nebudeme. Je čas na poplach, planéta je len jedna a zachrániť jej klímu môžeme len my. Zdá sa, že vedcov dostatočne nepočuť. Potrebujeme ich výzvy zakričať hlasnejšie. Budeme radi, ak nám s tým pomôžete. Pridajte sa k nám. Každý hlas sa ráta. Oceníme, keď nás podporíte aj finančne na našom transparentnom účte, aby sme vo svojich aktivitách mohli pokračovať. Pomôžete nám tak meniť naše mesto, krajinu a planétu na miesto pre naše deti, kde sa bude dať žiť.

Zdroj: https://www.facebook.com/znepokojenMatky/

Close