Mimovládky.sk

mimovládky pomáhajú

Budem voliť! Pridaj sa aj ty

Prečo BUDEM VOLIŤ!?

Súčasný stav slovenskej spoločnosti je charakterizovaný sklamaním a nespokojnosťou, končiacou častokrát občianskou rezignáciou a beznádejou.

Je vyvolaná neuveriteľným prerastaním mafiánskych štruktúr do najvyšších úrovní riadenia štátu, bezprávia a kontinuálnym nárastom extrémistických síl.

Najnebezpečnejšia je ale rastúca apatia k základným pilierom demokracie a občianskej spoločnosti, vrátane možnosti slobodne voliť. Práve tá nás viedla k príprave občianskeho manifestu BUDEM VOLIŤ!

Kto je za iniciatívou BUDEM VOLIŤ!?

BUDEM VOLIŤ! je občianska iniciatíva, ktorá vznikla z podnetu bývalých študentských leadrov z Novembra 1989.

Filip Vagač
Juraj Vaculík
Miloslav Durec
Zuzana Mistríková

Okrem toho, že boli jednými z hlavných aktérov revolučných zmien v Novembri 1989, ktoré viedli k pádu totalitného komunistického režimu, tak sa aktívne ako občania ozývali a zapájali vždy, keď boli demokratické hodnoty a sloboda krajiny v ohrození.

Či už to bolo počas nebezpečnej éry mečiarizmu, alebo v kľúčových okamihoch volieb v rokoch 1998 a 2002, kedy sa bojovalo o demokratické hodnoty krajiny a jej daľšie slobodné smerovanie.

Čo chceme dosiahnuť?

Našou snahou je pripomenúť, že jednou z najdôležitejších hodnôt, slobôd a práv, za ktoré sme pred 30 rokmi všetci na námestiach bojovali, je možnosť a právo SLOBODNE VOLIŤ!
Dôvody koho a prečo voliť sú výsostne individuálne a sú vyjadrením hodnôt a názorov každého jednotlivca. Nie je našim cieľom doporučovať koho voliť.

Považujeme za veľmi dôležité pripomenúť, že rozhodnutie nevoliť, znamená tiež voľbu a to veľmi nebezpečnú. Voľbu dobrovoľne prenechať právo a moc rozhodovať o našich osudoch iným.

Tí, ktorí by sa takýmto rozhodnutím mohli dostať k moci, by sa mohli ľahko a v súlade s ich totalitnými ideológiami rozhodnúť, že ďalšie slobodné voľby, už možno jednoducho NEBUDÚ!

Ako sa pridať k BUDEM VOLIŤ!

Formát kampane dáva priestor vyjadriť sa každému, kto sa pripojí. V prvej časti “………” môže každý podporovateľ v jednej vete, maximálne súvetí, povedať svoj postoj. Môže byť emocionálny, racionálny, môže vyjadrovať hnev a nespokojnosť, alebo nádej a odhodlanie. Každý názor je správny, ak je spojený s rozhodnutím BUDEM VOLIŤ!

Každé vyjadrenie názoru niekým, kto zasiahne veľkú časť populácie, svoju sociálnu bublinu, svojich fanúšikov, obdivovateľov, poslucháčov, sledovateľov, pomôže motivovať k rozhodnutiu BUDEM VOLIŤ!

Nechávame, obsahovo aj formálne na každom, kto sa rozhodne pridať k našej výzve, možnosť pomenovať svoje individuálne dôvody. Vyjadriť ich musí vhodnou formou zlúčiteľnou s pravidlami predvolebnej a reklamnej komunikácie a pravidlami médií šíriacich kampaň.

Pridaj sa k slovenským osobnostiam tu: https://www.budemvolit.sk/pridat-sa

  1. Nahraj krátke video s tvojím dôvodom, prečo BUDEŠ VOLIŤ.
  2. Pridaj k svojmu videu vizualitu iniciatívy BUDEM VOLIŤ!
  3. Stiahni si svoje video a zdieľaj ho so známymi alebo fanúšikmi.

Zdroj: https://www.budemvolit.sk/

Close