Mimovládky.sk

mimovládky pomáhajú

Karpatská nadácia oslávila 25 rokov

Minulý týždeň sme oslávili 25. výročie založenia Karpatskej nadácie a jej práce na východnom Slovensku. Bol to neuveriteľný večer plný pozitívnej energie.

Počas galavečera sa udeľovali historicky prvé ocenenia Priateľ Východu. Získať ho mohli firmy, jednotlivci a organizácie, ktoré výrazným spôsobom prispeli k zlepšeniu života na východnom Slovensku.

Ocenenými boli občianske združenie Barlička – Občianske združenie z Prešova, za ich pomoc telesne a mentálne znevýhodneným ľuďom; občianske združenie Detstvo deťom z Dobšinej za ich príkladnú prácu s marginalizovanou rómskou komunitou; občianske združenie Priatelia trstenskej prírody za ich príkladnú občiansku aktivitu pri zveľaďovaní okolia obce. Ďalšími ocenenými bol projekt BAŠTA – kultúrno-komunitné centrum z Bardejova, ktorá sa stala centrom komunitného a kultúrneho organizovania v regióne a firma Magna z Kechneca za ich zodpovedné podnikanie a podporu regiónu. Ďalším oceneným bol Tomáš Stejskal, pedagóg TUKE, ktorého zameraním je kreativita a je veľkou oporou programu MyMachine Slovakia. Ocenenie získal aj Palo Richvalský, ktorý namiesto dovolenky založil štipendijný fond. Posledné ocenenie Priateľ Východu získal im memoriam Cyrila Gazdarica. Cyril Gazdarica bol synom slovenských vysťahovalcov, ktorí začiatkom 20. storočia odišli do Kanady. Zomrel v roku 2007, ale svoje dedičstvo, viac ako pol milióna eur, venoval rozvoju rodnej krajiny svojich rodičov, teda Slovensku.

Ďakujeme Vám všetkým za večer, na ktorý nikdy nezabudneme.
Ďakujeme prezidentke Zuzana Čaputová, že svojou prítomnosťou vyjadrila podporu Karpatskej nadácii.
Ďakujeme všetkým hosťom za fantastickú atmosféru počas celého večera.
Ďakujeme všetkým mimovládnym organizáciám za ich skvelú prácu v regióne východného Slovenska.
Ďakujeme generálnemu partnerovi tohto podujatia T-Systems Slovakia, a aj partnerom U. S. Steel Košice a Lear Corporation.
Ďakujeme úžasným moderátorom večera @Dušan Karolyi a @Stanka Kašperová, ako aj účinkujúcim Stefan Olexander Stec, Dennyiah, Martin Husovský z Komajota, a výnimočným tanečníkom tanečnej skupiny Tanec bez bariér z Tanečné štúdio „Hviezdička“.
Ďakujeme Jana Spisak za krásny vizuál, Ľubomír Slovinský za skvelý VJing, a profíkom z NEST audio ONE a Kasárne Kulturpark za top svetlá a zvuk.

Ďakujeme za všetky gratulácie a darčeky, ale najmä za priania a povzbudenia do budúcnosti – znamenajú pre nás veľa, lebo znamenajú podporu a prísľub, že tento región a táto krajina je a bude skvelým miestom pre život! ĎAKUJEME!!!

Zdroj: https://www.facebook.com/karpatskanadacia/posts/10158260548154155

Close