Mimovládky.sk

mimovládky pomáhajú

Ako pomáhajú mimovládky? NOTA BENE spustilo krízovú zbierku SME S VAMI

NOTA BENE

Vďaka pandémii koronavírusu sa ľudia bez domova ocitli v zúfalej situácii. Krízovú zbierku “SME S VAMI” sme spustili, lebo prázdne ulice znemožnili predajcom zabezpečiť si živobytie predajom časopisu. Vďaka vašim darom umožníme predajcom Nota bene zabezpečiť si základné potreby na prežitie – udržať si bývanie, zabezpečíme a doručíme im potraviny, hygienické pomôcky či lieky. Potrebujeme Vašu pomoc. Každé euro pomôže.

Ako spolu pomôžeme?

  • 10 eur nám umožní jeden deň pomáhať ľuďom bez domova tam kde nás potrebujú (zabezpečí minimálne ochranné prostriedky pre pracovníkov na jeden deň služby)
  • 20 eur zabezpečí trvanlivé potraviny a hygienické potreby
  • 35 eur zabezpečí jednej osobe bývanie na týždeň
  • 50 eur umožní jednej osobe udržať si bývanie na desať dní
  • 150 eur umožní jednej osobe bezpečné bývanie na mesia

Až dve tretiny predajcov majú nad 50 rokov, mnohí trpia vážnymi zdravotnými problémami a mali by sa v tomto čase najviac chrániť. Práve keď sa všetkým odporúča ostať doma, našim predajcom hrozí, že stratia strechu nad hlavou a nebudú sa mať kde utiahnuť ani len do karantény. Mnohí predajcovia sa s veľkými ťažkosťami roky dostávali z ulice, nedovoľme aby znovu padli na dno. Pouličné časopisy zažívajú existenčnú krízu, niektoré krajiny už celkom pozastavili pouličný predaj. Aj nám reálne hrozí, že vďaka prázdnym uliciam aprílové číslo časopisu už vyjde len v elektronickej verzii. V súčasnej prechodnej situácii našim predajcom odporúčame, aby nešli predávať, ak to nie je nevyhnutné. Pre tých čo stále ešte predávajú zabezpečujeme ochranné prostriedky.

Každému darcovi pošleme elektronickú verziu aktuálneho čísla Nota bene.
Predajci potrebujú našu pomoc už dnes. Nenechajme ich padnúť znovu na dno z ktorého už toľko krát vstávali.

Zdroj: https://notabene.darujme.sk/727/?fbclid=IwAR0Ksww6PcKR899k-Jgr7dfhM1IUnNQNBx0aZi_10NKXm50SmgXyCgOvVyg

Close