Mimovládky.sk

mimovládky pomáhajú

Postavme sa nenávisti spoločne

Osobnosti z rôznych športových oblastí nám pripomínajú, aby sme pri prejavoch antisemitizmu, homofóbie, xenofóbie, diskriminácie a všetkých foriem nenávisti neboli ticho a spoločne sa im postavili.

„Na to, aby zlo vyhralo, stačí, aby dobrí ľudia boli ticho.“

Projekt Postavme sa spoločne vznikol ako grassrootová aktivita skupiny znepokojených občanov a občianok v spolupráci s občianskym združením Post Bellum ako reakcia na nárast nenávisti v spoločnosti.

Inšpirovaná videom Stand Up, Stand Together k Holocaust Memorial Day od Malcolma Greena pre Národné centrum a múzeum holokaustu vo Veľkej Británii dala celý projekt dokopy hŕstka ľudí, z ktorých mnohí nikdy predtým nespolupracovali, dokonca sa nepoznali. Realizácia vznikla doslova za pár týždňov.

Sme špeciálne vďační všetkým športovcom, ktorí sa zapojili – reagovali rýchlo a ochotne. Hoci sa niektorí nemohli pridať k nahrávaniu kvôli cestovaniu, veľmi nám pomohli pri oslovovaní svojich kolegov. Veľmi si to vážime.

Rovnako finančná podpora projektu prebehla naozaj veľmi rýchlo – osoby a firmy, ktoré sa zapojili, boli myšlienkou okamžite oslovení.

Občianske združenie Post Bellum prináša príbehy 20. storočia na základné a stredné školy, s cieľom, aby sa na moderné dejiny nezabudlo, ale najmä  – aby sa ich temné stránky neopakovali. Zážitkové učenie vedie k vyššej empatii a citlivosti k tomu, čo museli prežívať obete, ale aj tí, čo sa prizerali, alebo konali zlo.

Pridajte sa a podporte činnosť Post Bellum na www.postavmesaposlocne.sk, aby sa táto forma vzdelávania a témy, ktoré absentujú vo vzdelávacom procese, mohli dostať do vzdelávanie na všetky základné a stredné školy na Slovensku.

Zdroj: https://postavmesaspolocne.sk/ , https://www.postbellum.sk/2020/02/postavme-sa-spolocne/

Close